Magia golurilor lui Karim Benzema, în sferturile de finală Champions League

Atacantul lui Real Madrid este pregătit de un meci spectaculos în această seară. Returul din sferturile de finală Champions League dintre Real Madrid și Chelsea are loc de la ora 22, pe stadionul Santiago Bernabeu.

Real Madrid nu a reușit să înscrie în doar un singur meci din cele nouă meciuri ale Ligii Campionilor din acest sezon. Benzema este într-o formă extraordinară. A marcat de 3 ori în primul meci de la Londra și alte 3 goluri  în meciul cu Paris Saint-Germain, din turul precedent al competiției. Karim Benzema și-a demonstrat valoarea  în sferturile Champions League, reușind un hattrick în victoria cu 3-1, pe terenul echipei Chelsea. În această seară, Karim Benzema cu siguranță va înscrie în poarta adversă, oferind un show magic fanilor. Benzema a marcat de 8 ori în Liga Campionilor în acest sezon și și-a egalat deja cel mai bun sezon de goluri pentru Madrid, după ce a marcat 24 de goluri în 26 de apariții în La Liga.

În total menționăm două hattrick-uri pentru liderul echipei Real Madrid, realizate de un jucător de excepție, un marcator prolific. Pe de altă parte, Chelsea trebuie să atace, pentru a întoarce situația iar acest stil de joc incisiv va crea spațiu și oportunități atacantului francez.

Bayern vs Villarreal  – un meci cu multe ambiții dar goluri puține

După ce a obținut unul dintre cele mai memorabile rezultate din istoria lor recentă în prima manșă, Villarreal călătorește în Bavaria pentru a întâlni echipa Bayern Munchen în returul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, în această seară.

Bayern Munchen vine după două meciuri la rând, în care s-a chinuit să înscrie. Villarreal va apăra cu înverșunare, pentru a-și păstra avantajul intact obținut prin rezultatul primului meci.

Ambele echipe vor tinde să mențină tabela de marcaj sub 1.5 goluri în prima repriză, așa cum a făcut Augsburg confortabil sâmbătă. Bayern este aproape de un nou titlu în Bundesliga. Marchează pe bandă rulantă, dar a primit și goluri în 5 din ultimele 7 meciuri.

Bayern dispune de avantajul jocului acasă iar echipa este momentan superioară adversarei sale.

Villarreal nu se va teme să respingă mingile în spatele porții, pentru că are destui jucători de calibru, care pot înfrunta cu succes fazele fixe. Numărul de goluri va fi unul scăzut, cel puțin în prima repriză.